Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza geceli gündüzlü giriş yaratıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 çağ önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çkırmızıındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çkırmızıındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan denetçi esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere uyma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler alelumum kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çkırmızıışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çkırmızıındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sözde Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde yer düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çkırmızıınabilir.
Izlemeçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar alelumum Instagram birliksı istediği muhtevain şifrenizi kırmızıırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir erkek şifrenizi çkoparmak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çkırmızıınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çkırmızıınan Instagram Hesabı Ne Aptal Karşıır?
Instagram hesabı çkırmızıınan ya da hacklenen kişiler muhtevain ne yazık ki çok aşkın politika bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok aşkın hamil sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çkırmızıındı” diye gerçekte sair kişilerin hesabını çalmaya çkırmızıışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çkırmızıışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve vakit kaybetmeden ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çkırmızıındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi kırmızıırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene kırmızı” ya da bazen “değhizmetikliği aptal kırmızı” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız ama alelumum saldırganlar elektronik posta adresini değhizmettirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve dikme olarak “güvenlik kodu kırmızı” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir